Fóliová rovnátka

Popis

Fóliová rovnátka

Fóliová rovnátka jsou relativní novinkou mezi snímacími aparáty, pro svou estetickou hodnotu jsou často vyhledávané pacienty. 

Fóliové aparáty jsou relativní novinkou mezi snímacími aparáty, pro svou estetickou hodnotu jsou často vyhledávané pacienty. Jedná se o individuálně zhotovenou sérii průhledných zubních dlah, které pacient nosí v ústech nejlépe celý den i noc, vyjma jídla, pití a ústní hygieny.

Množství dlah je závislé na závažnosti ortodontické vady a požadovaném stupni její korekce. Materiál dlah je pružný a průhledný, takže manipulace s dlahami je snadná a jejich nošení je nenápadné. Většinou je třeba na začátku léčby na vybrané zuby nalepit tzv „attachmenty“, což jsou drobné výčnělky zhotovené z bílého materiálu podle individuální formy, které slouží k přesnému pohybu jednotlivých zubů.

Průměrná doba nošení jedné fólie je 14 dní, poté se vymění za následnou fólii, kontroly na ortodoncii probíhají přibližně každých 4 – 6 týdnů.

Léčba fóliovými aparáty je poměrně rychlá, ale možnosti léčby jsou limitované, nehodí se na všechny vady a výsledek léčby je vždy přímo závislý na spolupráci pacienta.

Po ukončení aktivní léčby je pro dlouhodobou stabilizaci a udržení výsledku třeba nosit retenční aparáty na noc.

O nás

Proč si vybrat právě nás?

Naše ordinace, která nabízí své služby obyvatelům z Brna a okolí, je vybavena nejmodernější digitální technologií – panoramatickým a kefalometrickým RTG i ve 3D kvalitě a dentálním scannerem – péče o pacienta a jeho pohodlí je pro nás na prvním místě.

Víme, že návštěva zubního lékaře není nejoblíbenější kratochvílí. Snažíme se proto všem pacientům věnovat maximální péči a postupovat co nejohleduplněji. Jsme rádi, když pacient odchází spokojený a pravidelně se k nám vrací.

Naším „denním chlebem“ je získat si důvěru dětských pacientů. Důležité je s nimi nic neuspěchat, vše jim podrobně vysvětlit tak, aby ošetření dopředu porozuměli a mohli s námi bez obav spolupracovat. V tomto směru je velice důležitá i spolupráce s rodiči, kteří se samozřejmě mohou vyšetření dítěte účastnit a dodávat mu potřebnou oporu.

Dlouholeté zkušenosti a odbornost

MUDr. Lucie Jedličková Vám nabízí své služby v oboru ortodoncie. Paní doktorka je absolventkou Lékařské fakulty Masarykovy univerzity Brno a poté na stomatologické klinice absolvovala předepsanou praxi, kterou završila složením atestace ze stomatologie 1. stupně. Dále následovala tříletá praxe na specializovaném ortodontickém pracovišti FN u sv. Anny, Brno, kterou završila obhajobou odborné práce a složením atestační zkoušky z ortodoncie. Aktivně se účastní programu celoživotního vzdělávání lékařů. Stejně tak naše sestřičky absolvovaly předepsané odborné vzdělání (střední zdravotnická škola, vyšší odborná zdravotnická škola obor dentální hygienistka). Celý kolektiv naší ordinace Vám proto zaručuje plně odbornou a svědomitou péči.