Snímací aparáty

Popis

Snímací aparáty

Snímatelné aparáty (rovnátka) použijeme v případě menších vad, často se používají u dětí, jejichž chrup je ještě ve vývinu. Nejsou tak finančně náročná a také jejich čištění je jednodušší. O to důležitější je přesně dodržovat plán jejich užití a zvlášť u malých pacientů je třeba na to dohlédnout.

Snímací aparátky slouží především k úpravě vad skusu a lehčích vad estetických u dětí v době před pubertou a v pubertálním věku, kdy se vyměňuje chrup dětský za chrup stálý.

Aby byla léčba účinná, je třeba aparátek nosit denně alespoň 12 hodin z 24 – tedy odpoledne, v podvečer a přes noc. Do školy, na kroužky a sportování se aparátky většinou nenosí.

Dětského pacienta naučíme, jak si aparátky nasadit a sejmout a vysvětlíme, jak o ně pečovat. Pokud aparátek obsahuje zabudovaný šroub, naučíme rodiče poté, co si dítě na aparátek zvykne, jak se šroubem otáčet.

Kontroly na ortodoncii poté probíhají ve 2 až 3 měsíčních intervalech, léčba trvá obvykle několik let.

Dalším typem snímacích aparátků jsou retenční aparátky, které se požívají u pacientů, kteří právě ukončili léčbu fixními ortodontickými aparáty (zámečky) a potřebujeme u nich udržet dosažený výsledek.

Tyto aparátky jsou dvojího typu: buď pevné barevné s drátkem přes přední zuby nebo z průhledné folie, která kryje zuby ze všech stran.

Také tyto retenční aparáty je třeba nosit denně minimálně 12 hodin (čím více, tím lépe), jinak hrozí, že se vada opět vrátí…

O nás

Proč si vybrat právě nás?

Naše ordinace, která nabízí své služby obyvatelům z Brna a okolí, je vybavena nejmodernější digitální technologií – panoramatickým a kefalometrickým RTG i ve 3D kvalitě a dentálním scannerem – péče o pacienta a jeho pohodlí je pro nás na prvním místě.

Víme, že návštěva zubního lékaře není nejoblíbenější kratochvílí. Snažíme se proto všem pacientům věnovat maximální péči a postupovat co nejohleduplněji. Jsme rádi, když pacient odchází spokojený a pravidelně se k nám vrací.

Naším „denním chlebem“ je získat si důvěru dětských pacientů. Důležité je s nimi nic neuspěchat, vše jim podrobně vysvětlit tak, aby ošetření dopředu porozuměli a mohli s námi bez obav spolupracovat. V tomto směru je velice důležitá i spolupráce s rodiči, kteří se samozřejmě mohou vyšetření dítěte účastnit a dodávat mu potřebnou oporu.

Dlouholeté zkušenosti a odbornost

MUDr. Lucie Jedličková Vám nabízí své služby v oboru ortodoncie. Paní doktorka je absolventkou Lékařské fakulty Masarykovy univerzity Brno a poté na stomatologické klinice absolvovala předepsanou praxi, kterou završila složením atestace ze stomatologie 1. stupně. Dále následovala tříletá praxe na specializovaném ortodontickém pracovišti FN u sv. Anny, Brno, kterou završila obhajobou odborné práce a složením atestační zkoušky z ortodoncie. Aktivně se účastní programu celoživotního vzdělávání lékařů. Stejně tak naše sestřičky absolvovaly předepsané odborné vzdělání (střední zdravotnická škola, vyšší odborná zdravotnická škola obor dentální hygienistka). Celý kolektiv naší ordinace Vám proto zaručuje plně odbornou a svědomitou péči.