Aktuality

Novinky

Aktuality

Dovolená 2022

5. 7. a od 18. 7. do 12. 8.
Zastup ma ortodonticke oddeleni FN u Sv. Anny a ordinace ORTOFLEX.

Od 1. 3. ordinujeme ve Veverské Bitýšce.

Oznámení

Aktuální změny v ordinační době a dovolená

Upozornění

Upozorňujeme klienty ústní hygieny, že při zrušení termínu ošetření v době kratší než 24 hodin před plánovaným ošetřením si z důvodu nemožnosti obsadit uvolněný termín účtujeme paušální částku 500 Kč. Děkujeme za pochopení.

Změna úhrady ortodontické léčby od 1.1.2022

Zdravotní pojišťovny přestanou od 1.1.2022 hradit práci ortodontistů u pacientů starších 22 let. Fixní rovnátka se jim proto výrazně prodraží. Začala totiž platit novela zákona o veřejném zdravotním pojištění, která přináší novinky i do ortodontických ordinací.

Ortodoncii pro starší 22 let již pojišťovna neuhradí

Doposud pojišťovny hradily všem pacientům práci zubního lékaře – ortodontisty, nyní si pacienti starší 22 let budou všechny náklady
spojené s ortodontickou léčbou hradit sami, pojišťovna se nebude vůbec podílet.

rovnatka brno, fixní rovnátka, ortodoncie, Brno, Veverská Bytýška, MUDr. Jedličková, aktuality, rovnatka - rovnatkabrno.eu

Ortodontická léčba fixním aparátem se prodraží o 15 tisíc i více

O úhradu práce ortodontistů by od ledna 2022 ale neměli přijít ti, kteří již rovnátka nosí. „Bude tam roční přechodné období, které se možná bude ještě prodlužovat. Původně totiž mělo být dva roky, aby pacienti, kteří léčbu už zahájili, ji stačili za původních podmínek také dokončit,“ upozorňuje předsedkyně České ortodontické společnosti MUDr. Eva Šrámková.

rovnatka brno, rovnátka pro deti, ortodoncie, Brno, Veverská Bytýška, MUDr. Jedličková, aktuality, rovnatka - rovnatkabrno.eu

Děti a mladí do 22 let o příspěvek pojišťovny nepřijdou

Práci specialistů budou mít i nadále hrazenou děti a mladí lidé do 22 let. Novela u ortodontistů zvyšuje věkový limit pro dospělost z 18 na 22 let. O toto zvýšení usilovali sami zubaři. „Pokud u pacienta řešíme poruchy vývoje a růstu zubů, ne vždy se s léčbou vejdeme do jeho 18. narozenin, proto jsme chtěli věkovou hranici posunout,“ vysvětluje Eva Šrámková.

Dětem a dospívajícím pojišťovny budou i nadále přispívat na snímací ortodontické aparáty a jiné, v laboratoři vyrobené součásti fixních aparátů. Procentuální sazba úhrad u nich příští rok zůstane stejná, dochází ale k modernizaci sazebníku. Pacienti se proto z úhrad pojišťoven dostanou ke kvalitnějším výrobkům.